You pick two people, with different
experiences and maybe even different training
and put them together and you’ve got that kind of
a synergy, an exchange of ideas.
Because whatever this person says will provoke
a hundred different ideas in this other one and a
hundred different memories.

Gian Zaccai
“Design Continuum”

JELLE HOUBEN / VAN MIERLO

Jelle Houben is geboren in 1975 in Maastricht, in een kunstzinnige en progressieve familie. In het heuvelachtige en monumentale landschap van Maastricht maakte hij onbewust kennis met geschiedenis, plaats, ruimte, massa, openbare ruimte; als vijfjarige wist hij dat hij architect wilde worden. En vanaf hun kennismaking bij het begin van hun studie Bouwkunde aan de TU Eindhoven in 1993, deelde hij met Bas van Mierlo de ambitie om ooit zelf een bureau te runnen. Houben werkt vanuit een sterk gevoel voor maatschappelijke verantwoordelijkheid. Niet conservatief, maar onafhankelijk en proactief. Hij is gedreven in het creëren van mogelijkheden, gebaseerd op een proactieve, open en zorgvuldige communicatie met anderen. Behalve voor Houben / Van Mierlo architecten zet hij zich met regelmaat in als extern deskundige/docent voor de Academie voor Bouw en Infra in Tilburg, de Design Academy Eindhoven en als bestuurslid voor het Architectuurcentrum Eindhoven.

LinkedIn

HOUBEN / BAS VAN MIERLO

Bas van Mierlo (1973) studeerde af in de richtingen ‘architectonisch ontwerpen’ en ‘bouwtechnisch ontwerpen’ aan de TU Eindhoven (2000). De eerste vier jaar van zijn carrière was hij werkzaam als architect bij verschillende vooraanstaande Amsterdamse bureaus. Van Mierlo is vanuit een sterk bewustzijn voor een duurzame gebouwde omgeving geïnteresseerd in het evenwicht tussen het nieuwe en het reeds bestaande. Hoe vormt de geschiedenis en verschijningsvorm van het bestaande een voedingsbodem voor ontwikkeling en inpassing van het nieuwe. Hij koppelt daarbij contextueel en conceptueel denken aan sensitieve tijdloze architectuur met oog voor detail en eenvoud. Met zijn sterke analytische vaardigheden doorziet hij zaken snel en is hij door zijn doelgerichte en procesmatige aanpak uitstekend in staat complexe ontwerpopgaven tot een succes te maken binnen de daarvoor gestelde tijd en het budget. Sinds 2009 is hij tevens lid van de raad van advies van Biovalor Europe.

LinkedIn

Team

Jelle Houben

Architect / directie
jelle@houbenvanmierlo.nl

Bas van Mierlo

Architect / directie
bas@houbenvanmierlo.nl

 

 

joost de Boer

Architect / Projectleider
joost@houbenvanmierlo.nl

Niels van den Broek

Bouwkundig Technicus
niels@houbenvanmierlo.nl

Klaartje Daamen

Officemanager
klaartje@houbenvanmierlo.nl

 

Joris van Gelder

Architect / Projectleider
joris@houbenvanmierlo.nl

Luuk Smits

Architect
luuk@houbenvanmierlo.nl

Maarten den Teuling

Architect
maarten@houbenvanmierlo.nl

Sjoerd Wilbers

Architect / Projectleider
sjoerd@houbenvanmierlo.nl

Patrick Wozniak

Bouwkundig Technicus
patrick@houbenvanmierlo.nl

AAN ONZE PROJECTEN HEBBEN GEWERKT


Jeroen Simons
Marijn Wittevrongel
Bram van Ekeren
Camilla Maresca
Bjørn Andreassen
Dirk Hartjes
Bertine Wijffelaars
Michiel van Mastrigt
Dirk van Megen
Rogier Lemaire
Walter Loomans
Inez Burvenich
Paul Peters